O tej porze roku mamy coraz więcej słonecznych dni. U wielu użytkowników okularów korekcyjnych pojawia się wówczas pytanie, jak zapewnić sobie jednocześnie komfort widzenia i ochronę oczu. Z pomocą przychodzą soczewki okularowe fotochromowe.
czytaj dalejZ wcześniejszych wpisów wiecie już, jak proces starzenia się wpływa na układ wzrokowy. Znacie choroby układu wzrokowego oraz zmiany refrakcji, które pojawiają się wraz z wiekiem. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak proces starzenia się wpływa z kolei na poszczególne struktury układu wzrokowego?
czytaj dalejW ostatnich tygodniach nabyliście obszernej wiedzy na temat zaćmy. To cywilizacyjna choroba wzroku, która - nieleczona i pozbawiona odpowiedniej profilaktyki - może doprowadzić do poważnych konsekwencji, a w najgorszym przypadku nawet do utraty wzroku. Na szczęście istnieją sposoby na przeprowadzenie zabiegu usunięcia zaćmy.
czytaj dalejZaćma to choroba cywilizacyjna, z którą można sobie poradzić, nawet gdy okulary nie poprawiają już jakości widzenia. Od optometrysty lub od okulisty usłyszysz w takim przypadku informację, że warto wykonać zabieg usunięcia zaćmy. Sama myśl o zabiegu potrafi paraliżować - czy rzeczywiście jest się czego bać?
czytaj dalejZaćmę możemy zaliczyć do najpowszechniejszych chorób układu wzrokowego u osób w podeszłym wieku. W początkowym okresie występowania nie powoduje ona poważniejszych dolegliwości, które zaburzają komfortowe funkcjonowanie pacjenta. Z czasem może jednak znacząco doskwierać i utrudniać życie.
czytaj dalejOd osób noszących okulary często da się usłyszeć: “noszę plusy”. Albo: “noszę minusy”. Co tak naprawdę oznaczają te stwierdzenia i jakie pojęcia się pod nimi kryją? Aby rozprawiać na ten temat, potrzebna jest podstawowa wiedza o wadach wzroku.
czytaj dalejOsoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, optometrystę lub okulistę, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostateczną drogą pomocy. Ze względu na podeszły wiek, osoby te narażone są na występowanie chorób układu wzrokowego.
czytaj dalejCzy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie zmiany - wraz z wiekiem - zachodzą w układzie wzrokowym? Mimo że osoby starsze noszą okulary, często skarżą się na gorsze widzenie. Z pozoru wydaje się to zaskakujące i niemożliwe. Dlaczego zatem tak się dzieje?
czytaj dalejWybór opraw korekcyjnych to nie lada wyzwanie. Dla niektórych stanowią one element biżuterii dopełniający garderobę, dla innych bywają przymusem. Jak rozwiązać ten problem i czuć się komfortowo w okularach w każdej sytuacji? Oto kilka wskazówek, które pozwolą dopasować oprawy okularowe do kształtu Twojej twarzy.
czytaj dalejUżytkownikom soczewek kontaktowych przytrafia się wiele kłopotliwych sytuacji. Aby korzystać z soczewek kontaktowych w prawidłowy sposób, warto pamiętać o kilku łatwych zasadach.
czytaj dalejKażdy użytkownik soczewek kontaktowych zaczyna z nimi swoją przygodę w gabinecie okulisty lub optometrysty. Aby używać ich świadomie, warto poznać kilka tajemnic na temat soczewek kontaktowych.
czytaj dalejWidzenie obuoczne jest najwyższym etapem widzenia. Dzięki niemu widzimy obrazy w najwyższej jakości i w trójwymiarze. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą zaburzać rozwój widzenia obuocznego. Jak można je rozpoznać i korygować?
czytaj dalej