soczewki okularowe fotochromowe

Soczewki okularowe z fotochromem - wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

02/06/2021 | Karolina Zysek

O tej porze roku mamy coraz więcej słonecznych dni. U wielu użytkowników okularów korekcyjnych pojawia się wówczas pytanie, jak zapewnić sobie jednocześnie komfort widzenia i ochronę oczu. Z pomocą przychodzą soczewki okularowe fotochromowe.

czytaj dalej
proces starzenia się a struktury ukladu wzrokowego

Soczewka, rogówka, tęczówka... Jak proces starzenia się wpływa na struktury układu wzrokowego?

19/05/2021 | Karolina Zysek

Z wcześniejszych wpisów wiecie już, jak proces starzenia się wpływa na układ wzrokowy. Znacie choroby układu wzrokowego oraz zmiany refrakcji, które pojawiają się wraz z wiekiem. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak proces starzenia się wpływa z kolei na poszczególne struktury układu wzrokowego? 

czytaj dalej
skuteczne sposoby na usuniecie zacmy

Skuteczne sposoby na usunięcie zaćmy

05/05/2021 | Karolina Zysek

W ostatnich tygodniach nabyliście obszernej wiedzy na temat zaćmy. To cywilizacyjna choroba wzroku, która - nieleczona i pozbawiona odpowiedniej profilaktyki - może doprowadzić do poważnych konsekwencji, a w najgorszym przypadku nawet do utraty wzroku. Na szczęście istnieją sposoby na przeprowadzenie zabiegu usunięcia zaćmy.

czytaj dalej
operacja usuniecia zacmy

Jak przygotować się do operacji usunięcia zaćmy?

21/04/2021 | Karolina Zysek

Zaćma to choroba cywilizacyjna, z którą można sobie poradzić, nawet gdy okulary nie poprawiają już jakości widzenia. Od optometrysty lub od okulisty usłyszysz w takim przypadku informację, że warto wykonać zabieg usunięcia zaćmy. Sama myśl o zabiegu potrafi paraliżować - czy rzeczywiście jest się czego bać?

czytaj dalej
zacma - choroba wzroku

Zaćma - choroba, której nie możesz zlekceważyć

07/04/2021 | Karolina Zysek

Zaćmę możemy zaliczyć do najpowszechniejszych chorób układu wzrokowego u osób w podeszłym wieku. W początkowym okresie występowania nie powoduje ona poważniejszych dolegliwości, które zaburzają komfortowe funkcjonowanie pacjenta. Z czasem może jednak znacząco doskwierać i utrudniać życie.

czytaj dalej
wady wzroku i sposoby ich korekcji

Najczęstsze wady wzroku i sposoby ich korekcji

24/03/2021 | Karolina Zysek

Od osób noszących okulary często da się usłyszeć: “noszę plusy”. Albo: “noszę minusy”. Co tak naprawdę oznaczają te stwierdzenia i jakie pojęcia się pod nimi kryją? Aby rozprawiać na ten temat, potrzebna jest podstawowa wiedza o wadach wzroku.

czytaj dalej
choroby ukladu wzrokowego wystepujace wraz z wiekiem

Choroby układu wzrokowego występujące wraz z wiekiem

10/03/2021 | Karolina Zysek

Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, optometrystę lub okulistę, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostateczną drogą pomocy. Ze względu na podeszły wiek, osoby te narażone są na występowanie chorób układu wzrokowego.

czytaj dalej
zmiany w układzie wzrokowym zachodzace wraz z wiekiem

Jakie zmiany zachodzą w układzie wzrokowym wraz z wiekiem?

24/02/2021 | Karolina Zysek

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie zmiany - wraz z wiekiem - zachodzą w układzie wzrokowym? Mimo że osoby starsze noszą okulary, często skarżą się na gorsze widzenie. Z pozoru wydaje się to zaskakujące i niemożliwe. Dlaczego zatem tak się dzieje?

czytaj dalej
jak dobrac oprawy okularowe do ksztaltu twarzy

Jak dopasować oprawy korekcyjne do kształtu twarzy?

10/02/2021 | Karolina Zysek

Wybór opraw korekcyjnych to nie lada wyzwanie. Dla niektórych stanowią one element biżuterii dopełniający garderobę, dla innych bywają przymusem. Jak rozwiązać ten problem i czuć się komfortowo w okularach w każdej sytuacji? Oto kilka wskazówek, które pozwolą dopasować oprawy okularowe do kształtu Twojej twarzy.

czytaj dalej
jak dbac o soczewki kontaktowe

Jak dbać o soczewki kontaktowe?

27/01/2021 | Karolina Zysek

Użytkownikom soczewek kontaktowych przytrafia się wiele kłopotliwych sytuacji. Aby korzystać z soczewek kontaktowych w prawidłowy sposób, warto pamiętać o kilku łatwych zasadach.

czytaj dalej
soczewki kontaktowe rodzaje

Co należy wiedzieć o soczewkach kontaktowych?

13/01/2021 | Karolina Zysek

Każdy użytkownik soczewek kontaktowych zaczyna z nimi swoją przygodę w gabinecie okulisty lub optometrysty. Aby używać ich świadomie, warto poznać kilka tajemnic na temat soczewek kontaktowych.

czytaj dalej
zaburzenia widzenia obuocznego - badanie u optometrysty

Jak rozpoznać i korygować zaburzenia widzenia obuocznego?

30/12/2020 | Karolina Zysek

Widzenie obuoczne jest najwyższym etapem widzenia. Dzięki niemu widzimy obrazy w najwyższej jakości i w trójwymiarze. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą zaburzać rozwój widzenia obuocznego. Jak można je rozpoznać i korygować?

czytaj dalej