choroby ukladu wzrokowego wystepujace wraz z wiekiem

Choroby układu wzrokowego występujące wraz z wiekiem

10/03/2021 | Karolina Zysek

Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, optometrystę lub okulistę, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostateczną drogą pomocy. Ze względu na podeszły wiek, osoby te narażone są na występowanie chorób układu wzrokowego.

czytaj dalej
zmiany w układzie wzrokowym zachodzace wraz z wiekiem

Jakie zmiany zachodzą w układzie wzrokowym wraz z wiekiem?

24/02/2021 | Karolina Zysek

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie zmiany - wraz z wiekiem - zachodzą w układzie wzrokowym? Mimo że osoby starsze noszą okulary, często skarżą się na gorsze widzenie. Z pozoru wydaje się to zaskakujące i niemożliwe. Dlaczego zatem tak się dzieje?

czytaj dalej
jak dbac o soczewki kontaktowe

Jak dbać o soczewki kontaktowe?

27/01/2021 | Karolina Zysek

Użytkownikom soczewek kontaktowych przytrafia się wiele kłopotliwych sytuacji. Aby korzystać z soczewek kontaktowych w prawidłowy sposób, warto pamiętać o kilku łatwych zasadach.

czytaj dalej
soczewki kontaktowe rodzaje

Co należy wiedzieć o soczewkach kontaktowych?

13/01/2021 | Karolina Zysek

Każdy użytkownik soczewek kontaktowych zaczyna z nimi swoją przygodę w gabinecie okulisty lub optometrysty. Aby używać ich świadomie, warto poznać kilka tajemnic na temat soczewek kontaktowych.

czytaj dalej
zaburzenia widzenia obuocznego - badanie u optometrysty

Jak rozpoznać i korygować zaburzenia widzenia obuocznego?

30/12/2020 | Karolina Zysek

Widzenie obuoczne jest najwyższym etapem widzenia. Dzięki niemu widzimy obrazy w najwyższej jakości i w trójwymiarze. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą zaburzać rozwój widzenia obuocznego. Jak można je rozpoznać i korygować?

czytaj dalej
Soczewki progresywne - czy jest sie czego obawiac

Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

12/08/2020 | Karolina Zysek

Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

czytaj dalej