Budowa galki ocznej

Niezwykła budowa gałki ocznej

16/12/2020 | Karolina Zysek

Gałka oczna jest niezwykle delikatną, a przy tym złożoną strukturą naszego organizmu. Odpowiedzialna za odbieranie wrażeń wzrokowych, ma jednocześnie do spełnienia wiele zadań istotnych dla prawidłowego funkcjonowania całego układu wzrokowego.

czytaj dalej
trzy etapy procesu widzenia

Poznaj trzy etapy procesu widzenia

02/12/2020 | Karolina Zysek

Narząd wzroku należy do najważniejszych zmysłów. Bierze udział w procesie widzenia, który dla każdego z nas jest tak naturalny, że nie zastanawiamy się jego istotą. Tymczasem składa się z trzech skomplikowanych etapów, które łączą w sobie procesy biologiczne, fizyczne i psychiczne.

czytaj dalej
Powłoka BlueCare, chroń wzrok przed światłem niebieskim

Powłoka BlueCare - nowoczesna ochrona wzroku przed światłem niebieskim

18/11/2020 | Karolina Zysek

Soczewki okularowe z powłoką BlueCare to nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą chronić wzrok przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego, a jednocześnie cieszyć się komfortem pracy czy relaksu przed ekranami swoich komputerów i smartfonów.

czytaj dalej
powłoki antyrefleksyjne, ochrona soczewek i wzroku

Powłoki antyrefleksyjne - niezawodna ochrona Twoich soczewek

04/11/2020 | Karolina Zysek

Powłoki antyrefleksyjne są jak niewidzialny strażnik Twoich oczu. Zapobiegają rozproszeniu światła, niwelują zabrudzenia i chronią soczewki okularowe przed zarysowaniami. Argumentów za stosowaniem soczewek z powłokami antyrefleksyjnymi jest znacznie więcej.

czytaj dalej
dlaczego nie warto kupowac okularow w internecie

Dlaczego nie warto kupować okularów przez Internet?

21/10/2020 | Karolina Zysek

Zakup okularów przez Internet jest z pozoru bardzo komfortową opcją. Klientów kusi się niższymi cenami niż w sklepach stacjonarnych, szerszym wyborem opraw korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych, szybką i wygodną dostawą, a także możliwością zwrotu zamówienia. Mimo to warto dwa razy zastanowić się przed dokonaniem zakupu. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka.

czytaj dalej
okulary biurowe a okulary progresywne, roznice

Okulary biurowe a okulary progresywne: w czym tkwi istota ostrego widzenia?

07/10/2020 | Karolina Zysek

Różnice między okularami biurowymi a progresywnymi istotnie wpływają na jakość widzenia w danym obszarze. Czym dokładnie się różnią i dlaczego wybór odpowiedniego rozwiązania to ważna sprawa?

czytaj dalej
filtry UV w okularach przeciwslonecznych

Filtry UV w okularach przeciwsłonecznych. Dlaczego są nam potrzebne?

23/09/2020 | Karolina Zysek

Okulary przeciwsłoneczne nosi niemal każdy z nas. Jak często chronimy jednak nasze oczy przed słońcem? Na co warto zatem zwrócić uwagę, kupując nową parę okularów przeciwsłonecznych?

czytaj dalej
soczewki biurowe, okulary biurowe

Soczewki biurowe - zadbaj o komfort pracy

09/09/2020 | Karolina Zysek

Jeśli zaczęliście już przygodę z okularami do czytania, ten tekst jest właśnie dla Was. Pod lupę wezmę dziś okulary biurowe. Czym się wyróżniają? Kiedy warto z nich skorzystać? I jaka jest różnica między okularami biurowymi a progresywnymi? 

czytaj dalej
prezbiopia, czyli starczowzroczność

Prezbiopia, czyli co zmienia się w układzie wzrokowym po czterdziestce

26/08/2020 | Karolina Zysek

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, pojawia się najczęściej po 40. roku życia. Jakie są jej przyczyny i objawy oraz jak można im zaradzić?

czytaj dalej
Soczewki progresywne - czy jest sie czego obawiac

Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

12/08/2020 | Karolina Zysek

Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

czytaj dalej
Soczewki okularowe - jaki rodzaj najlepszy?

Soczewki okularowe – jaki rodzaj będzie najlepszy dla Ciebie?

29/07/2020 | Karolina Zysek

Jakość widzenia i komfort używania okularów zależy w znacznej mierze od zastosowanych soczewek okularowych. Jednoogniskowe, dwuogniskowe, progresywne, a może biurowe – jakie będą najlepsze do korekcji wady Waszego wzroku?

czytaj dalej
Jak wyglada profesjonalne badanie wzroku

Tajemnice profesjonalnego badania wzroku

15/07/2020 | Karolina Zysek

Jak wygląda w praktyce badanie wzroku i z czym spotkacie się podczas wizyty u optometrysty? Opowiem Wam o czterech etapach, po których każdy uzyska lepszy obraz stanu zdrowia swoich oczu.

czytaj dalej