Powłoka BlueCare - nowoczesna ochrona wzroku przed światłem niebieskim

18/11/2020 | Karolina Zysek
Powłoka BlueCare, chroń wzrok przed światłem niebieskim

Soczewki okularowe z powłoką BlueCare to nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą chronić wzrok przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego, a jednocześnie cieszyć się komfortem pracy czy relaksu przed ekranami swoich komputerów i smartfonów.

Światło niebieskie mieści się w zakresie spektralnym światła widzialnego, a jego długość wynosi od 420 do 490 nm. Jest składową światła słonecznego obecnego w świetle dziennym, które wpływa na nasz dobowy rytm poprzez regulację stężenia melatoniny. Szkodliwy wpływ światła niebieskiego polega na hamowaniu procesu wytwarzania tego hormonu, co prowadzi zwykle do pojawienia się bezsenności. Nas interesuje przede wszystkim działanie światła niebieskiego na wzrok - może ono bowiem powodować uczucie podrażnienia, suchości i pieczenia oczu oraz wywoływać bóle głowy. 

Z pozoru wszystkie te dolegliwości nie są groźne dla zdrowia. Jednak ekspozycja na światło niebieskie rodzi niebezpieczne konsekwencje dla narządu wzroku. Wśród skutków ubocznych obserwujemy zmętnienie soczewki, uszkodzenia siatkówki i zwyrodnienie plamki żółtej. 

Należy pamiętać, że światło niebieskie, przenikając przez całą gałkę oczną, nie ulega filtracji. Z tego powodu wpływa na zmiany we wszystkich jej strukturach - są to głównie zmiany metaboliczne soczewki, które przyspieszają powstawanie zmętnień, prowadząc do zaćmy. Zmiany następują również w siatkówce, w której uwalniane są wolne rodniki, uszkadzając tę warstwę gałki ocznej. Zwiększają przy tym ryzyko wystąpienia AMD - zwyrodnienia plamki żółtej.

Chroń oczy przed światłem niebieskim z powłoką BlueCare

Światło niebieskie jest wszechobecne w naszym życiu. Emitują je wyświetlacze smartfonów, ekrany komputerów i inne urządzenia cyfrowe. Nawet gdybyśmy chcieli, trudno z nich całkowicie zrezygnować, zwłaszcza gdy są stałym elementem pracy i towarzyszą nam co najmniej przez 8 godzin dziennie. Pojawia się zatem pytanie, jak chronić oczy przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego.

Idealnym rozwiązaniem są okulary z powłoką antyrefleksyjną BlueCare, która zawiera filtr odcinający fale światła niebieskiego. Dzięki temu neutralizuje światło niebieskie, zapewniając 100% komfortu podczas używania cyfrowych ekranów. Powłoka BlueCare redukuje odbicia światła z ekranów i eliminuje powstające refleksy. Zapobiega również negatywnemu działaniu światła niebieskiego na struktury wewnętrzne gałki ocznej. 

BlueCare to nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie, które dodatkowo poprawia jakość i kontrast widzenia, a także chroni wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV o każdej porze roku. Soczewka okularowa z tą powłoką jest mniej narażona na zarysowania dzięki utwardzeniu. Aby zapobiegać szkodliwemu działaniu światła niebieskiego, nie potrzebujesz wady wzroku. W takim przypadku wystarczy wykonać okulary zwane potocznie “zerówkami” z powłoką BlueCare.

Soczewki z powłoką BlueCare

Powrót